Nėštumo metu moteris gali jaustis sunkesnė ir nerangesnė, ir tai natūralu – juk per tuos devynis mėnesius dauguma priauga 10–20 kg svorio. Tačiau yra įvairių aprangos elementų, kurie gali padėti jaustis šiek tiek lengvesnei ir grakštesnei.
Nėščiųjų diržai ir kelnaitės
Kas tai? Diržai, pilvo įtvarai, korsetai ir specialios kelnaitės nėštumo metu skirti tam, kad prilaikytų pilvuką. Visų jų poveikis panašus, tad moteriai reikėtų pasirinkti tai, kas jai atrodo patogiausia (todėl prieš perkant vertėtų pasimatuoti). Visus šiuos dalykus dėvėti rekomenduojama maždaug nuo nėštumo vidurio.
Kokia nauda? Švelniai prilaiko pilvą ir sumažina nugarai tenkantį krūvį; padeda krūvį stuburui paskirstyti tolygiai ir taip apsaugo nuo juosmens skausmų; saugo nuo raumenų pertempimo, padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną ir aktyviai judėti; sumažina spaudimą į šlapimo pūslę.
Ką reikėtų žinoti? Diržai ir įtvarai parenkami atsižvelgiant į rūbų, kuriuos dėvėjote iki nėštumo, dydį. Augant pilveliui, jų dydis reguliuojamas. Užsimauti diržą ar kelnaites reikėtų gulint ant nugaros – jei tai darysite stovėdamos, užfiksuosite jau nusileidusią gimdą, ir naudos bus mažiau. Nė vienas iš minėtų gaminių neturi spausti ar veržti – jie turi padėti jaustis patogiai, o ne atvirkščiai. Laukiantis antro ar trečio vaikelio pilvo siena išsitempia dar labiau nei laukiant pirmagimio, tad pilvą prilaikančios detalės tampa dar svarbesnės.
Specialios pėdkelnės
Kas tai? Profilaktinės kompresinės pėdkelnės su reguliuojamo dydžio liemens dalimi skirtos toms nėščiosioms, kurios jaučia kojose sunkumą, o gal kojos net tinsta ar tirpsta. Sunkumas kojose gresia todėl, kad gimda spaudžia klubų venas, ir tada kraujui kojų venomis tekėti tampa sunkiau.
Kokia nauda? Profilaktinės kompresinės pėdkelnės, taisyklingai apspausdamos kojas (spaudimas didžiausias ties čiurna ir laipsniškai mažėja, kylant į viršų), skatina kraujo apytaką, saugo nuo venų išsiplėtimo, mažina kojų nuovargį ir tinimą.
Ką reikėtų žinoti? Jei nėščioji genetiškai linkusi į venų varikozę, vien pėdkelnių tam, kad ji jaustųsi gerai, nepakaks. Dar reikėtų pasitelkti kontrastinį dušą, blauzdų masažą, nesėdėti užsikėlus kojos ant kojos – verčiau sėdint ar gulint aukščiau pakelti pėdas.
Kelnaitės po gimdymo
Kas tai? Tai specialios ortopedinės kelnaitės, kurias galima pradėti dėvėti jau kitą dieną po gimdymo tam, kad prilaikytų išsitampiusius pilvo raumenis ir odą. Jas rekomenduojama dėvėti 1–3 mėnesius po gimdymo.
Kokia nauda? Teigiama, kad tokių kelnaičių prilaikomi audiniai į ankstesnę padėti grįžta 2–3 kartus greičiau nei jų nedėvint.
Ką reikėtų žinoti? Moteriai, kuriai buvo atlikta cezario pjūvio operacija, naudingesnis už kelnaites gali būti elastinis fiksuojamasis korsetas. Jis yra tvirtesnis už kelnaites, jo prilaikoma žaizda mažiau juda, o kai mažiau juda – mažiau ir skauda. Be to, korsetas suteikia psichologinio saugumo. Taip pat korsetas po gimdymo naudingas, jeigu jaučiami nugaros skausmai.
Liemenėlės, skirtos žindyvėms
Kas tai? Žindyvėms skirtos liemenėlės gaminamos kuo minkštesnės ir patogesnės, kad nieko nespaustų ir kuo lengviau būtų galima apnuoginti krūtį, kai kūdikiui jos prireiks. Kartu gamintojai stengiasi, kad liemenėlės kuo tvirčiau prilaikytų padidėjusį biustą.
Kokia nauda? Nėštumo ir žindymo metu liemenėlė tikrai reikalinga, nes krūtys smarkiai padidėja (skaičiuojama, kad žindant jos gali sverti net dvigubai daugiau nei iki nėštumo pradžios), o tai reiškia, jog jos gali išsitempti ir likti nukarusios. Liemenėlei tinkamai prilaikant krūtinę, ji deformuojasi mažiau.
Ką reikėtų žinoti? Net ir nešiojant tinkamą liemenėlę po žindymo krūtys nebus lygiai tokios pačios, kaip iki tol. Beje, maža krūtinė pasikeičia mažiau.