Sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė: „Kalėdinę dovaną sau jau pasidovanojau“

Daugelis nustebo, kad man, Vladai Musvydaitei, tokiai aktyviai, vietoje nenusėdinčiai,  išsiplėtusios venos. Viena iš venų varikozės profilaktikos priemonių – judėjimas. Juk visą gyvenimą sportavau, buvau profesionali bėgikė, dabar treniruotes vedu kitiems. Vis dėlto venų ligas lemia ir paveldėjimas.

Venų ligos – paveldimos

Venų varikozę aš paveldėjau. Ilgą laiką gyvenau su išsiplėtusiomis kojų venomis. Tai man netrukdė, tik, žinoma, nuogos kojos neatrodė estetiškai. Jas slėpdavau po ilgais sijonais ar kelnėmis, o sportuodavau tik su tamprėmis.

Prieš daugiau nei penkerius metus dėl šios problemos konsultavausi su kraujagyslių chirurgu Linu Velička. Jau tada specialistas rekomendavo operuotis, bet nedraudė dar šiek tiek palaukti, kol patobulės operacijų technika.

Vienas iš mano šeimos narių, kaip ir aš, taip pat sportuoja nuo mažumės, tačiau šio žmogaus venų problema kur kas rimtesnė negu mano. Prieš kelis mėnesius abu nuėjome pasirodyti L.Veličkai. Gydytojas apžiūrėjo ir mano kojas. Net neklausęs mano nuomonės, kraujagyslių chirurgas man paskyrė operacijos dieną, nes laukti nebebuvo galima.

Nėra priežasties bijoti

Prieš operaciją jaudinausi. Internete skaičiau, jog vėliau negalėsiu sportuoti. Vis dėlto tai yra netiesa. Ir iš tiesų, šiuolaikinės venų operacijos nėra priežasties bijoti.

Į operaciją, gydytojų paliepimu, atvykau pavalgiusi, atsigėrusi kavos, nesinervinau, apsivilkau operacinę aprangą, atsiguliau ant operacinio stalo,  galvą patogiai padėjau ant pagalvės ir laukiau operacijos pabaigos. Vienintelę akimirką šiek tiek skaudėjo tada, kai į koją kelis kartus buvo leidžiami nuskausminamieji. Operacijos metu jutau, kad man kažkas daroma, tačiau visiškai neskaudėjo, nes operacija buvo atlikta lazeriu, „Ortopedijos technikos” Chirurgijos sektoriuje. Operacijai buvo naudojama naujausios ir moderniausios priemonės.

Operacijos metu su gydytoju netgi kalbėjausi, tik, žinoma, stengiausi netrukdyti.

Judėjimo laisvės operacija neapriboja

Operacija truko keturiasdešimt minučių. Operuota koja buvo apibintuota. Atsikėliau nuo operacinio stalo ir… išėjau. Išėjau savo kojomis ir važiavau namo. Kitą dieną gydytoja koją perrišo, tačiau jau galėjau maudytis. Šešias dienas mūvėjau kompresines kojines.

Anksčiau po tokios operacijos gydytojai kurį laiką drausdavo vaikščioti, tačiau remiantis naujausiais metodais, eiti tiesiog būtina. Vis dėlto, aktyviai sportuoti man buvo leista po dviejų savaičių.

Po trijų savaičių vykau operuoti kitos kojos venų. Kiek prieš pirmąją operaciją bijojau, tiek pat prieš antrąją jau šypsojausi, nes iš tiesų visiškai nėra dėl ko nerimauti.

Geriausia dovana sau!

Moterys, merginos, vyrai! Venų operacija yra ne vien dėl grožio! Venų varikozė kelia pavojų jūsų sveikatai. Mano artimam žmogui ši liga komplikavosi negyjančiomis opomis, dėl kurių kilo sunki  infekcija, galinti pasireikšti daugelio gyvybei svarbių organų nepakankamumu. Esu domėjusis, kad nekontroliuojama venų varikozė gali sukelti ir kitų pavojingų komplikacijų.

Jau praėjo pora mėnesių nuo antrosios operacijos. Žiūriu į nuotraukas, darytas prieš operacijas, ir negaliu patikėti, kad tai mano kojos. Dar dabar save pagaunu, kai eidama į baseiną, kojas dengiuosi rankšluosčiu, nors iš tikrųjų dabar nebeturiu, ką slėpti. Po operacijos netgi neliko randų!

Mano spintoje vis daugėja trumpų suknelių. Esu atvira, be galo džiaugiuosi rezultatu. Kalėdinę dovaną aš sau jau pasidovanojau, ir tai buvo geriausia, ką galėjau gauti!