Pratimai sveikoms pėdoms

Kas nepažįsta skaudančių pėdų jausmo? Ar po mankštos, ar po ilgos dienos darbe, pėdų skausmas aplanko dažną iš mūsų.
Trumpa kasdieninė mankšta gali pagelbėti sumažinti pėdose jaučiamą įtampą ir skausmą.

Jei reguliariai atliksite šiuos pratimus – Jūsų kojos Jums padėkos!

„C arka“
Sėdint laikykite koją abiem rankomis. Viena ranka suimkite didžiojo kojos piršto sąnarį, kita – mažosios kojos sąnarį, kaip parodyta. Dabar nusukite abu kojų pirštus vienas kito link. Tai sudaro simetrišką C formos arką. Pakartokite šį pratimą nuo 10 iki 20 kartų ar daugiau.
Pratimą atlikite: apytiksliai 3–5 minutes.

 

„Laikraščio plėšymas“
Atsisėskite ant kėdės ir padėkite abi kojas ant laikraščio. Suimkite laikraštį kojų pirštais ir lėtai suplėšykite, lapelį po lapelio. Pabandykite suplėšyti laikraštį į daugybę mažų gabalėlių. Treniruokitės bent vieną minutę.
Pratimą atlikite: apytiksliai 1 minutę.

 

 

„Rankšluosčio paėmimas“
Atsisėskite ant kėdės ir padėkite vieną koją ant rankšluosčio. Dabar sugriebkite rankšluostį kojų pirštais ir pamėginkite pasiimti ir pakelti. Pratimą atlikite kiekvienai kojai ir treniruokitės mažiausiai 30 sekundžių.
Patarimas: Šį pratimą taip pat galite atlikti atsistodami, taip jį atlikti bus šiek tiek sudėtingiau!
Pratimą atlikite: apytiksliai 30 sekundžių.

 

 

 

 

„Mezgimas virve“
Ant grindų paguldykite vidutinio storio ir maždaug 1 m ilgio virvės gabalą ir atsisėskite priešais jį ant kėdės. Suimkite abu virvelės galus kojomis. Dabar pabandykite susirišti virvelę. Pakartokite pratimą 5 kartus.
Pratimą atlikite: apytiksliai 2 minutes.

 

 

„Rutulinis masažas“

Teniso kamuoliuką, gana stipriai spausdami, ridenkite pirmyn ir atgal per pėdą. Masažuokite visą padą nuo priekinės kojos srities iki kulno. Atlikite pratimą tiek laiko, kiek norite, ar jums patogu.
Patarimas: Šį pratimą galite atlikti ir atsisėdę. Galite dar labiau stimuliuoti kojas naudodamiesi masažo kamuoliu su spygliukais.
Pratimą atlikite: apytiksliai 3 minutes.

 

„Rašymas“
Ant grindų padėkite popieriaus lapą. Atsisėskite priešais jį ant kėdės ir padėkite vieną koją ant popieriaus. Įdėkite rašymo priemonę tarp didžiojo ir antrojo kojos pirštų. Stenkitės parašyti kokį nors žodį arba rašykite abėcėlę. Rašykite bent 3–5 minutes.
Pratimą atlikite: apytiksliai 3–5 minutes.

 

 

 

 

„Tipenimas“
Atsistokite abiem kojomis lygiagrečiai. Dabar trumpai atsistokite ant pirštų galiukų ir pasukite kulnus 10 kartų į dešinę ir 10 kartų į kairę, nepadėdami kulnų ant žemės.
Patarimas: Atlikite šį pratimą reguliariai ir kelis kartus per dieną, pavyzdžiui, valydami dantis!
Pratimą atlikite: apytiksliai 3–5 minutes.

 

 

 

 

„Kamuoliuko ridenimas“
Atsisėskite ant kėdės ir pakelkite kojas ore. Tarp kojų laikykite vidutinio dydžio kamuoliuką. Tvirtai suimkite jį kojų kulnais. Dabar ridenkite kamuoliuką nuo kojų pirštų atgal link kulnų, neleisdami jam nukristi. Atlikus pratimą papurtykite kojas. Pakartokite pratimą 5 kartus.
Pratimą atlikite: apytiksliai 3–5 minutes.

 

„Suglamžykite popierių ir vėl jį išlyginkite“
Atsisėskite ant kėdės su popieriaus lapu priešais save. Padėkite kojas ant popieriaus. Dabar, kiek galite, suglamžykite popierių abiem kojomis. Tada išlankstykite popierių kojomis ir išlyginkite. Pakartokite šį pratimą du kartus.
Patarimas: Tai sudėtingas pratimas!
Pratimą atlikite: apytiksliai 1-2 minutes.