Pasivaikščiojimas naudingas protui, kūnui ir sielai

Vaikščiojimas dažnai nepastebimas kaip mankštos forma, tai nėra taip madinga, kaip eiti į sporto salę ar treniruočių užsiėmimus, tačiau ėjimas daro stebuklus. Vaikščiojimas 30 minučių kiekvieną dieną gali pagerinti sveikatą daugiau nei tikimasi, pagerinti psichinę ir emocinę sveikatą bei padėti pasiekti visus sveikatos tikslus nuo streso minimizavimo iki miego kokybės. Jis naudingas įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. Be to, reguliarus vaikščiojimas gali net prailginti gyvenimą.

Vaikščiojimas yra viena geriausių veiklų pradėti, kai reikia, kad judėjimas taptų kasdieniu įpročiu.  Vaikščiojimui nereikia prabangios įrangos ar specialios aprangos, nereikia mokytis sudėtingų judesių ar kažkaip ypatingai ruoštis. Reikia tiesiog apsiauti patogius batus. Jei yra kenčiama nuo pėdų skausmo arba batai ne itin patogūs, yra būdas juos „pataisyti“ – tereikia kokybiškų ortopedinių vidpadžių. Galima įtraukti vaikščiojimą į savo kasdienybę. Štai keletas idėjų:

  • vietoj lifto lipti laiptais;
  • pasivaikščioti po namus, kol verda kava;
  • pasistatyti automobilį toliau nuo biuro;
  • užuot sėdint prie stalo, sudalyvauti „vaikščiojančiame susitikime“;
  • vaikščioti po aikštę per vaikų sporto treniruotes;
  • tvarkant reikalus apsvarstyti galimybę vaikščioti pėsčiomis, o ne vairuoti.

 

Kuo daugiau kas nors yra daroma reguliariai, tuo didesnė tikimybė, kad tai bus tęsiama. Kartojimas yra labai svarbus, kai kalbama apie įpročio ugdymą. Kasdienio vaikščiojimo privalumai:

Degina kalorijas

Vaikščiojimas padeda sudeginti kalorijas, o tuo pačiu metu išlaikyti esamą svorį ar net numesti kelis kilogramus.

Stiprina širdį 

Vaikščiojimas yra vertinamas kaip viena geriausių mankštos formų širdies sveikatai, nes padeda aktyvinti medžiagų apykaitą ir išvengti viršsvorio, reguliuoti kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje.

 

Mažina sąnarių skausmą

Vaikščiojimas atlieka didžiulį vaidmenį, mažinant osteoartrito, artrito formos, pažeidžiančios sąnarius, vystymąsi ir progresavimą.

Stiprina imuninę sistemą

Vaikščiojimas stiprina imuninę sistemą, skatina antikūnų ir baltųjų kraujo kūnelių, padedančių organizmui kovoti su ligomis, gamybą ir atsinaujinimą. Valo bakterijas iš plaučių ir kvėpavimo takų, todėl sumažėja tikimybė užsikrėsti peršalimo ir gripo virusais.

Padidina energiją

Ėjimas pasivaikščioti, kai esi pavargęs,  yra veiksmingesnis energijos užtaisas nei kavos puodelis. Jis suaktyvina deguonies srautą per kūną. Tokiu būdu padidėja kortizolio, epinefrino ir norepinefrino kiekis. Tai yra hormonai, kurie padeda pakelti energijos lygį.

 

Pagerina nuotaiką

Vaikščiojimas yra gerai ištirtas ir įrodytas būdas stresui mažinti. Vaikščiojimas išskiria endorfinus – geros savijautos cheminę medžiagą organizme, kuri skatina malonius jausmus, pavyzdžiui, juoką ir meilę.

Padeda kūrybiškai mąstyti 

Šalia fizinio aktyvumo vaikščiojimas dar ir atveria laisvą idėjų srautą bei yra paprastas būdas padidinti kūrybiškumą.

 

Nedaug žmonių pripažįsta, kad ėjimas yra tikra treniruotė. Galbūt tai per lengva, per įprasta, per daug malonu ar per daug atpalaiduoja, kad būtų laikoma rimta mankštos forma. Bet iš tikrųjų geriausias dalykas šioje nuostabioje veikloje yra jos paprastumas. Taigi, nereikia laukti kito vizito pas gydytoją, kad pasisemtume įkvėpimo. Tiesiog aukimės batus, patogius vidpadžius ir eikime pro duris iš naujo atrasti vaikščiojimo džiaugsmus.