Kojos – lyg švininės

Vonelės

Kojų kraujotaką pagerina ir joms vikrumo suteikia vonelės. Žinoma, tokią procedūrą atlikti reikia prisiruošti… Tačiau vieną kitą kartą pabandę ir pajutę palengvėjimą norėsite kartoti dažniau.

1. Į dubenį su jums malonios temperatūros karštu vandeniu įberkite keletą šaukštų jūros druskos (arba paprastos) ir pamirkykite kojas 15 min. Tada jas sausai nušluostykite minkštu rankšluosčiu ir patepkite kremu ar losjonu su augaliniu aliejumi.

2. Jei laukia daug darbų, o kojos tarsi švininės ir jūsų visai neklauso, padės druskos vonelė su pušų ekstraktu. Į vėsų vandenį įberkite druskos, įpilkite keletą lašų pušų ekstrakto. Atsipalaiduokite ir bent 15 min. pamirškite visus nebaigtus darbus bei nesibaigiančius rūpesčius…

3. Galite išbandyti ir vaistažolių voneles (pvz., mėtų ir dilgėlių). Užpilkite po šaukštą džiovintų mėtų ir dilgėlių 1 l verdančio vandens, palikite pritraukti. Paskui nuovirą perpilkite į dubenį su šiltu vandeniu ir mirkykite jame kojas 25 min.

Vonelės

Kojų kraujotaką pagerina ir joms vikrumo suteikia vonelės. Žinoma, tokią procedūrą atlikti reikia prisiruošti… Tačiau vieną kitą kartą pabandę ir pajutę palengvėjimą norėsite kartoti dažniau.

1 Į dubenį su jums malonios temperatūros karštu vandeniu įberkite keletą šaukštų jūros druskos (arba paprastos) ir pamirkykite kojas 15 min. Tada jas sausai nušluostykite minkštu rankšluosčiu ir patepkite kremu ar losjonu su augaliniu aliejumi.

2 Jei laukia daug darbų, o kojos tarsi švininės ir jūsų visai neklauso, padės druskos vonelė su pušų ekstraktu. Į vėsų vandenį įberkite druskos, įpilkite keletą lašų pušų ekstrakto. Atsipalaiduokite ir bent 15 min. pamirškite visus nebaigtus darbus bei nesibaigiančius rūpesčius…

3 Galite išbandyti ir vaistažolių voneles (pvz., mėtų ir dilgėlių). Užpilkite po šaukštą džiovintų mėtų ir dilgėlių 1 l verdančio vandens, palikite pritraukti. Paskui nuovirą perpilkite į dubenį su šiltu vandeniu ir mirkykite jame kojas 25 min.

Aukštyn kojomis…

Paprastai skausmą, kurį jaučiame kojose, sukelia pavargę raumenys. Tad artėjant vakarui jį ir pajuntame. Pasitaikius bent menkiausiai progai pakelkite kojas aukščiau ir pailsėkite bent 15 min. Jei per dieną nuvargote taip, kad kojų beveik nejaučiate, eidami gulti pasidėkite po jomis pagalvėlę, kad ir naktį jos būtų šiek tiek pakeltos.

Jei ištisą dieną sėdite darbe, kartkartėmis palaikykite kojas horizontaliai. Kas valandą pavaikščiokite, užlipkite ir nulipkite laiptais, kelis kartus pasistiebkite.

Kėdės aukštį reguliuokite taip, kad sėdynė būtų ties kelio linkiu. Kraujotaką kojose apsunkina ir sėdėjimas jas sukryžiavus.

Gal per daug skysčių, jei tinsta kojos?

Per karščius kojos, rankų pirštai gali patinti, nes organizme kaupiasi skysčiai. Vandens apykaitą organizme lemia natris ir kalis, o gausiai prakaituojant jų santykis gali sutrikti. Taigi skysčiai kaupiasi ne todėl, kad jų per daug, o dėl to, kad vandenį sulaiko natris. Tuomet svarbiausia valgyti mažiau sūrių produktų.

Patinusios kojos nereiškia, kad negalima gerti, – jei organizmas gaus per mažai vandens, iš jo nebus išplaunami šlakai, kenksmingos medžiagos, tad jis bus nuodijamas. Taip pat reikėtų žinoti, kad kojos gali tinti dėl sutrikusios inkstų veiklos.

Daugiau šalčio?

Po ilgos dienos kojų nuovargį ir patinimą kaip ranka nuima šaltis. Didelio išradingumo nereikia – prie kojų galite pridėti maišelį ledukų. Jei šaldymo kameroje jų nėra, tiks ir šaldytos daržovės ar šaldyta višta… Patinusias kulkšnis ledukais netgi galima ir patrinti. Puiku, jei pasigaminsite jų iš ramunėlių ar dilgėlių nuoviro (beje, tokie ledukai tinka ne tik kojų, bet ir veido patinimui malšinti).

! Greitoji pagalba. Patinusias per kulkšnis kojas pamerkite į šaltą vandenį 5 min., paskui lengvai žnaibydami pamasažuokite jas iš apačios į viršų.

Pavargusias kojas atgaivina kontrastinis dušas. Atsisėskite ant vonios krašto, pilkite ant kojų šaltą vandenį, paskui – pakenčiamai karštą. Vandenį kaitaliokite maždaug kas minutę.

Vaikščiokite basomis

Paduose yra net 36 refleksogeninės zonos, susijusios su įvairiais organais, ir tas vietas masažuojant gerėja atitinkamo organo veikla. Tad stenkitės kuo dažniau vaikščioti basi – sode, paplūdimyje… Tai nuslopins nuovargį ne prasčiau nei specialus masažas.

Vaikščiojimas basomis taip pat grūdina ir imuninę sistemą.

Pėdų mankšta

Kaip ir visos kitos kūno dalys, kojos bus sveikos, stiprios ir lanksčios, jei jas treniruosite.

– Uždėkite basą pėdą ant teniso kamuoliuko ir ridenkite jį neužlipdami.

– Paberkite ant žemės nedidelių rutuliukų, akmenukų ar paprasčiausių pupelių. Pasistenkite vien kojų pirštais visa tai surinkti.

– Atsisėskite ant kėdės, ištieskite kojas priešais save. Pasukiokite jas per čiurną nedideliais ratukais į abi puses. Pakartokite tą patį kiek galima labiau ištiesdami, o paskui suriesdami kojų pirštus.

– Keletą kartų kiek įmanoma aukščiau pasistiebkite ant pirštų galų.

– Nuovargį gerai slopina ratukinis masažuoklis. Uždėkite abi pėdas ant jo ratukų ir keletą minučių judinkite pirmyn ir atgal.