Kaip rūpintis savo pėdomis vasarą?

Mes kasdien iš savo pėdų reikalaujame tiek daug. Ir tuo pačiu, taip dažnai pamirštame tinkamai pasirūpinti jomis, nepelnytai, nuvertiname tinkamos pėdų priežiūros svarbą. Vis dėlto, sveikos pėdos yra kritiškai svarbios sklandžiam viso organizmo darbui: ne tik čiurnos ir keliai, bet taip pat ir nugara, pečiai ar kaklas negaluoja, jei tinkamai nesirūpiname jų pamatu – pėdomis.

Vasarą pamankštinti pėdas itin paprasta. Šiame straipsnyje pateiksime kelis naudingus patarimus, tam, kad kiekvienas jūsų žingsnis būtų toks patogus, koks tik gali būti.

1 patarimas:

Reguliariai mankštinkite ir masažuokite savo pėdas

Mūsų pėdos yra sudėtingas stebuklas, sudarytas iš kaulų, raiščių ir raumenų, tačiau jei jų sąveika sutrinka, tai greitai pasireiškia pėdų problemomis. Pėdų skausmą dažnai lemia netaisyklinga sąnarių padėtis, vienpusis, netolygus ar per didelis krūvis, silpni raumenys. Tačiau tinkamai treniruojant pėdas, jūsų pėdų raumenys bus stiprūs, padėsiantys išlaikyti pėdas ir aukščiau esančius sąnarius taisyklingoje padėtyje, tokiu būdu jie bus apsaugoti nuo perteklinio krūvio, nuovargio ir skausmo. Šalia mankštos taip pat tinka ir tempimo pratimai bei savimasažas, pavyzdžiui, naudojant fascijų volelį arba masažinį kamuoliuką. Tai padės jums sumažinti stresą, paskatins kraujotaką, o įsitempę ar sutrumpėję raumenys galės vėl atsipalaiduoti ir tinkamai atlikti savo funkcijas.

2 patarimas:

Vaikščiokite basomis

Efektyviai treniruoti pėdas galima ir vaikščiojant basomis, o vasarą tai ypač geras pasirinkimas. Visoms toms nervinėms ląstelėms, esančioms ant pėdų paduose, skirtingai ir subtiliai suvokiant įvairius paviršius, suaktyvėja sensomotorika. Štai kodėl mūsų pėdoms tikrai naudinga vaikščioti be batų – pavyzdžiui, paplūdimyje, sode ar bute. Užtikrindami įvairovę ir taip nuolat suteikdami naujų stimulų, prisidedate prie pėdų raumenų stiprinimo. (Panašus efektas pasiekiamas ir kelis kartus per dieną keičiant avalynę).

Tačiau, kad per atostogas pėdos nepatirtų pernelyg didelio krūvio, pačią pirmąją dieną nevertėtų kelias valandas vaikščioti basomis, jeigu to seniai nedarėte. Padėkite pėdoms palaipsniui priprasti prie laisvės ir naujo paviršiaus bei tuo pačiu kitokios apkrovos. Taip išvengsite nemalonaus raumenų maudimo ar net skausmo.

3 patarimas:

Nepamirškite atpalaiduoti pėdų

Kadangi vasarą natūraliai pėdoms tenka didesnis krūvis, nes daugiau keliaujame, vaikštome basomis, tu turėtumėte nepamiršti ir leisti joms reguliariai ilsėtis. Pavyzdžiui, po ilgos dienos, praleistos ant kojų, arba po kokios nors sportinės veiklos kurį laiką pabūkite pakėlę kojas į viršų, kad kraujas lengviau grįžtų atgal. Arba pasimėgaukite malonia pėdų vonia. Vandens temperatūra ir įvairūs priedai gali turėti įtakos norimam poveikiui.

4 patarimas:

Pasirinkite tinkamą avalynę

Jei vaikščioti basomis nėra galimybės, svarbu, kad avalynė pėdoms suteiktų puikią atramą ir kartu apsaugą. Svarbiausia taisyklė, kurios turite laikytis rinkdamiesi vasarinę avalynę, yra tokia: pėdos neturi būti suspaustos. Joms reikia erdvės, kad natūraliai judant nuo kulno iki kojos jos galėtų visiškai išsiplėsti. Štai kodėl labai svarbu, kad avalynė puikiai tiktų. Jei dėl pėdos iškrypimo esate priklausomi nuo ortopedinių pėdos įtvarų, geriausia rinktis plokščiapadžius batus su išimamu įdėklu. Kitos savybės turėtų būti tokios: didelis pralaidumas orui, odai nekenksmingos medžiagos ir puikus smūgių slopinimas.

SUSIJUSIOS PREKĖS