Gydanti prisilietimo galia – kasdieninio masažo nauda

Susižeidus ar suskaudus pirmas refleksas – švelniai paglostyti, priglausti sužeistą vietą. Švelnus prisilietimas sumažina skausmą ir diskomfortą iš karto, o specialistai teigia, jog masažo nauda – kur kas didesnė, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Pasak masažuotojų, jau po pirmojo gydomojo masažo seanso galima pastebėti teigiamus sveikatos pokyčius – masažuojamoje vietoje pagerėja limfos bei kraujo cirkuliacija, nuimama įtampa bei atpalaiduojami raumenys, sumažėja skausmas. Pilnas masažų kursas gali padėti sumažinti raumenų įtampą, atsikratyti nugaros skausmų, pagerinti audinių elastingumą ir bendrą organizmo savijautą.

Tačiau ką daryti, jei suskaudo čia ir dabar, o pas specialistą patekti galimybės šiuo metu nėra?

„Sveikatinės konsultantai“ rekomenduoja pamėginti pamasažuoti skaudamą vietą patiems. Svarbu tik žinoti kelias pagrindines taisykles: itin švelniai ir atsargiai masažuoti jautresnes zonas, tokias kaip pilvo sritis ar širdies zona, bei stipriau ir energingiau masažuoti galūnes, ypač pėdas.

Taip pat itin svarbu tinkamai parinkti tepalą, kuris padės sustiprinti masažo gydomąsias savybes. Reikėtų atkreipti dėmesį į gydomojo tepalo paskirtį – pavyzdžiui, jei norite masažuoti kojas ir Jus kankina venų varikozė, nerekomenduojama rinktis šildantį efektą suteikiančio kremo, o verčiau tepti šaldantį, kuris nuramins skaudančias ir pavargusias kojas. Masažuoti kojas rekomenduojama pradedant nuo pėdų ir kylant aukštyn iki šlaunų vidurio.

Taip pat šaldantys ar vėsinantys balzamai užkerta kelią ankstyvam nuovargiui sportuojant ar dirbant fizinį darbą, suteikia energijos, todėl rekomenduojama juos naudoti ryte.  Itin tinkami naudoti patyrus nedideles traumas, tokias kaip patempimas, sumušimas ar esant raumenų skausmams, raumenų spazmams. Vėsinantys balzamai dažnai gelbsti vasarą, nes mažina vabzdžių įkandimo niežulį.

Tuo tarpu šildančius tepalus rekomenduojama rinktis norint apšildyti, atpalaiduoti sąnarius ir raumenis. Šildantys tepalai ir balzamai itin tinkami esant sąnarių problemoms. Dažniausiai tepami vakare, prieš miegą. Dėl šildančio efekto šie tepalai mėgiami šaltuoju metų periodu, nes ne tik padeda sumažinti skausmą, tačiau taip pat sušildo, suteikia jaukumo jausmo. Taip pat svarbu prisiminti, jog šildantys tepalai dažniausiai aktyvina kraujotaką, todėl reikėtų neišsigąsti šiek tiek paraudusios odos – tai natūrali organizmo reakcija.

Masažas naudingas ne tik norint sumažinti skausmą ir diskomfortą. Daugeliui žmonių masažo procedūros – net ir savimasažo – tai tiesiog galimybė atsipalaiduoti, pamiršti dienos rūpesčius ir vargus. Norint, kad masažas teiktų teigiamas emocijas reikėtų rinktis švelnaus, malonaus kvapo tepalus, pavyzdžiui su kanapių sėklų arba kaštonų ekstraktais. Dar vienas privalumas, jog šie tepalai itin tinkami sausos, jautrios odos priežiūrai, taigi, kartu su masažu ne tik atpalaiduojami raumenys, tačiau taip pat drėkinama ir maitinama oda.

Masažas – viena seniausių gydymo priemonių, pasižyminčių natūralumu ir dideliu efektyvumu, kuri prieinama kiekvienam! Nepamirškime palepinti savęs nors trumpučiu masažu ir jau netrukus galėsite džiaugtis sumažėjusiu nuovargiu, padidėjusiu raumenų tonusu bei geresne savijauta!