Ėjimas – paprasčiausias būdas būti aktyviam

Norint gerai jaustis žmogui būtinas kasdienis fizinis krūvis. Jei jo negaunama, blogėja organizmo tonusas, auga viršsvoris ir prastėja bendra savijauta. Net ir toks kasdieniškas dalykas kaip pasivaikščiojimas gali padėti jaustis puikiai bei numesti kelis papildomus kilogramus.

Tam, kad pasiektumėte rekomenduotiną organizmo fizinio krūvio normą, per dieną turėtumėte nueiti 10 000 žingsnių. Tai yra apie 7 kilometrai. Tačiau neverta vien tik aklai siekti nustatytos ribos, svarbu pasirūpinti savo organizmu, o svarbiausia – sąnariais. Juk tai svarbus mūsų judėjimo įrankis.

Nors įprasta, kad sąnarių ligos puola senatvėje, tačiau pastebima, kad besiskundžiančių tokiais negalavimais amžius po truputį jaunėja. Vis jaunesni žmonės patiria sąnarių skausmus, kurie trukdo džiaugtis laisvu judėjimu.

Yra kelios dažniausios tokių negalavimų priežastys. Jei sąnarių skausmai pasireiškia dar vaikystėje, verta susirūpinti – gali būti, jog jūsų vaiką kamuoja infekcinės ar reumatinės kilmės ligos, netaisyklingos sportinės veiklos ar per didelio krūvio sukelti skausmai. Svarbu laiku kreiptis į ortopedijos specialistus, kurie padėtų užkirsti kelią rimtesnėms problemoms.

Ypač didelę įtaką sąnarių „susidėvėjimui“ turi žmogaus gyvenimo būdas. Antsvoris, mažas fizinis krūvis ar netinkamas jo paskirstymas, raumenų nusilpimas – svarbiausi faktoriai. Norint ilgai džiaugtis judėjimu be skausmo būtina sveikai maitintis ir užsiimti jums malonia fizine veikla. Tai užkirs kelią chroniškiems sąnarių skausmams.

Specializuotų parduotuvių tinklo „Sveikatinė“ vadovė Rasa Sitkevičienė taip pat pabrėžia prevencijos svarbą: „mūsų kompanija profesionaliai konsultuoja iškilus judėjimo problemoms ir siūlo judėjimui palengvinti skirtas priemones, tačiau mums svarbiausiaskatinti daugiau judėti, nes būtent fizinis aktyvumas – geriausia daugelio ligų profilaktika. Kaip tik dėl to prisidedame ir prie Vlados Musvydaitės „Ėjimo varžybų“ iniciatyvos.“

Sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą propaguojanti sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė jau ne vienerius metus skatina žmones judėti. Ji organizuoja „Ėjimo varžybas“, kurio tikslas visai ne varžytuvės, o galimybė aktyviai praleisti laiką su šeima, artimaisiais.

Artimiausios Proenzi ArthroStop masinio „Ėjimo varžybos“ vyks Anykščiuose, rugsėjo 16 dieną. Žinoma moteris kvies visus atvykti ir įveikti 15 000 žingsnių atstumą gražiausiomis miesto apylinkėmis. Renginio trasa prasideda Dainuvos slėnyje ir vingiuoja Šventosios pakrante iki pat Puntuko riedulio ir „Lajų tako“. Atgal dalyviai žygiuos Anykščių šileliu.

„Ėjimo varžybų“ dalyviai ties 5000 žingsnių riba galės atsipūsti „Sveikatinės“ stotelėje. Joje tėvai galės palikti savo vaikus, kol įveiks likusį atstumą. „Norime, jog žmonės su šeima išeitų pasivaikščioti ne tik per tokias šventes, bet ir kiekvieną dieną. Tada besiskundžiančių sąnarių skausmais tikrai sumažėtų,“ – sako Rasa Sitkevičienė.

Vlada Musvydaitė pasakoja, jog su vaikais, dukra Ula ir sūnumi Benu, pasivaikščioti išeina kai tik turi laisvą minutę. Ji naudojasi savo sukurta #walk15 programėle, kuri skaičiuoja nueitus žingsnius ir sudegintas kalorijas. „Tai puikus pavyzdys, kaip išmaniosios technologijos padeda paprastai sekti savo fizinį krūvį, norint palaikyti gerą organizmo bei sąnarių būklę. Ėjimas – pati paprasčiausia forma tai pasiekti, todėl visus kviečiu prisijungti prie Proenzi ArthroStop masinio „Ėjimo varžybų!“ – sako sveikatingumo motyvatorė.