Dailios kojos

Įpusėjus vasarai iš namų norisi ištrūkti kuo dažniau. Juk visoms įdomu,  kaip pasiruošti trumpų suknelių sezonui ir kaip turėti tokias kojas, apie kokias svajoja kiekviena.

Pirmiausia – sveikata

Išsiplėtusios venos ir kapiliarai – didelis nemalonumas. Ši problema vargina daugybę žmonių – beveik 30 % šalies moterų ir 15 % vyrų. Venų išsiplėtimą gali paskatinti dažnas aukštakulnių avėjimas, antsvoris, nėštumas, netinkami mitybos įpročiai, alkoholio vartojimas, pasikeitusi hormonų pusiausvyra ir t.t. Tačiau tai – ne tik grožį žalojantis reiškinys. Išsiplėtusios venos gali sukelti rimtų sveikatos problemų.  Pavyzdžiui, gali varginti opos, infekcijos, inkstų nepakankamumas. Jeigu išsiplėtusiomis venomis visiškai nesirūpinama, jomis neprateka kraujas, ir tose vietose susiformuoja trombų, kurie gali pasiekti plaučius, netgi baigtis mirtimi. Laimė, ši neestetiška ir sveikatai pavojinga problema išgydoma. Tad  kuo anksčiau pradedama gydytis, tuo geresnių rezultatų galima tikėtis. Ankstyvoje ligos stadijoje galima išbandyti gydymą leidžiamais vaistais arba kompresiniais tvarsčiais, kojinėmis. Tačiau jei problema rimtesnė, vertėtų ryžtis chirurginei ar lazerinei operacijai – tai saugūs ir veiksmingi metodai.

Dailių kojų priešas – celiulitas

Net 98 % dailiosios lyties atstovių kamuoja celiulitas. Šis sutrikimas paveldimas, bet gali atsirasti ir dėl netinkamos mitybos įpročių ar mažo fizinio aktyvumo. Dažniausiai šie poodinio riebalinio sluoksnio pakitimai pastebimi kojų srityje, ypač ant sėdmenų ir šlaunų. Tačiau kartais celiulitas atsiranda ir ant krūtų, juosmens, rankų, netgi kaklo. Norint sau padėti rekomenduojama išbandyti probleminių vietų masažus ir įvairius šveitiklius. Pastarųjų galima pasigaminti ir patiems. Taip pat būtina pasirūpinti tinkama mityba. Pavyzdžiui, derėtų vengti itin riebaus, saldaus ir kepto maisto. Konditerijos gaminių, keptų, konservuotų, rūkytų ar kitaip apdorotų produktų patartina išvis atsisakyti arba gerokai sumažinti jų porcijas. Be to, kovai su celiulitu itin reikalingas vanduo, kuris iš organizmo padeda pašalinti toksinus. Jo per dieną būtina išgerti po 30 ml vienam kūno kilogramui. Probleminių vietų masažas bei šveitimas – mažai laiko reikalaujančios, tačiau itin veiksmingos ir net malonios procedūros. Pirmiausia celiulitu paženklintas vietas reikėtų gerai patrinti kumščiais, vėliau gana smarkiai spaudyti visais delnais. Nereikia išsigąsti, jeigu oda paraus – taip stimuliuojama kraujotaka. Galiausiai problemines vietas vertėtų pažnaibyti ir pirštais, atliekant sukamuosius judesius, dar kartą stipriai patrinti. Po masažo itin tinka kojas nušveisti anticeliulitiniu kremu arba… paprasčiausiais kavos tirščiais. Reikia kelis kartus išgėrus puodelį kavos tirščių neišmesti. Vėliau jais ištrinti celiulitu paženklintas vietas, gerai įmasažuoti ir nusiprausti po šilto vandens srove.

Gražių pėdų paslaptys

Atšilus orams ne tik trumpiname dėvimų sijonų ilgį, bet ir iš spintos gilumos traukiame seniai pamirštus atvirus batelius. Vis tik prieš jais pasipuošus vertėtų suskubti pasirūpinti pėdomis. Nuospaudos, suskirdę kulnai ar netvarkingi nagai – tai, kas labiausiai trukdo, kuriant tobulą įvaizdį. Pedikiūro nauda neabejotina. Jis ne tik leis pasijusti žavingai, bet ir padės atsipalaiduoti, nuramins pavargusias pėdas bei pakels nuotaiką. Beje, tinkamai pasirinkus nagų laką galima net pretenduoti į stilingiausiosios titulą. Internetinio portalo „Refinery29“ duomenimis, madingiausios 2016 – ųjų pedikiūro spalvos – tamsiai mėlyna, šilta kūno spalva, medžio anglies pilka, klasikinė raudona, sidabrinė bei blyški mėtinė. Tiesa, prieš naudojant pasirinktą atspalvį, vertėtų apsilankyti pas specialistą arba nepagailėti kelių valandų ir pedikiūrą pasidaryti namie. Pirmiausia reikia pėdų brūžikliu nušveisti sausą kulnų odą ir nedideles nuospaudas. Tuomet kojas įmerkti į vonelę su šiltu vandeniu. Galima įlašinti kelis lašelius bet kokio eterinio aliejaus, įberti kelis šaukštus geriamosios sodos ar druskos arba įpilti šlakelį citrinų sulčių – tai dar labiau suminkštins pėdas. Tuomet jas nusausinti, nagus pakirpti, nudildyti, o aplink juos esančias odeles švelniai pašalinti. Tada kojas patepti kremu, palaukti, kol įsigers, rankšluoščiu nuvalyti kremą nuo nagų ir užtepti nagų lako pagrindą. Jam išdžiūvus nagų plokšteles ištepti nagų laku, palaukti apie 10 min. ir užtepti antrą sluoksnį. Pedikiūras baigtas, tačiau siekiant geriausio rezultato, rekomenduojama pėdas ištepti maitinamuoju kremu, apsimauti kojines arba pėdas suvynioti į maistinę plėvelę ir palaikyti bent  20 – 30 min. Jos taps švelnios ir glotnios – tokios, kokias norėsis parodyti apsiavus dailias basutes.

Moteriškumo pamokos

  • Gazuoti gėrimai. Tyro vandens buteliuką su savimi turėti privalo kiekviena dailiosios lyties atstovė, siekianti aplinkinius stebinti savo kojų grakštumu. O štai gazuotų, itin saldžių ir alkoholinių gėrimų patartina vengti.
  • Keletas gudrybių. Patamsėję keliai arba pakitusi odos spalva aplink čiurnas – nieko neįprasto. Tai – paprasčiausiai nenušveistos negyvos odos ląstelės. Visgi jos  žavesio kojoms tikrai nesuteikia… Taigi pirmiausia reikėtų nušveisti odą, naudojant priemones, kurių sudėtyje būtų granulių iš vaisių kauliukų, arba jau minėtus kavos tirščius. Vėliau problemines vietas šiek tiek pašviesinti. Tam tinka mišinys iš 100 ml citrinos sulčių ir 2 šaukštų medaus.
  • Trūkumų šalinimas. Įaugę plaukeliai ir sausa bei pleiskanojanti oda – dažnai moterų apleidžiamos smulkmenos. Tačiau netgi ilgiausių ir dailiausių kojų savininkė neatrodys tokia patraukli, jeigu pamirš tuo pasirūpinti. Įaugusių plaukelių galima išvengti, jeigu prieš depiliaciją pagulėsite karštoje vonioje. Be to, rekomenduojama reguliariai naudoti priemones, kurių sudėtyje būtų salicilo rūgšties, nes ji dezinfekuoja ir išvalo odą. Taip pat labai svarbu ją maitinti – drėkinamosiomis priemonėmis kojas, ypač kelių sritį, būtina patepti kiekvieną sykį nusimaudžius.

Specialisto komentaras

Asmeninis treneris Rimas Petraitis

Siekiant turėti dailias kojas, labiausiai tinka vaikščioti, bėgioti, o orams atšilus ypač populiaru važinėtis riedučiais. Taip pat labai mėgstamos grupinės treniruotės, per kurias kojoms tenka daug krūvio. Tačiau reikėtų pasirūpinti tinkama avalyne. Šiandien tai padaryti lengva, nes ji technologiškai ištobulinta, jai skirtas tam tikras kilometražas, kurio svarbu neviršyti. Be to, rekomenduojama apsilankyti pas ortopedą, kuris patikrintų, ar tinkamai statomos pėdos, paskirstomas krūvis ir pan. Jeigu viskas gerai, sportuoti tikrai galima, o pamažu didindami krūvį galėsite įveikti net maratoną. Vis dėlto sportuojant tik stimuliuojamas raumenų augimas ir sustangrinamos kojos. Tačiau jeigu tikslas – lieknos ir dailios kojos, pirmiausia reikėtų susirūpinti mityba. Vertėtų atsisakyti greitųjų angliavandenių, padidinti baltymų kiekį bei nepamiršti naudoti gerųjų riebalų. Kalbant apie pratimus kojoms, kuriuos gali atlikti kiekviena, išskiriami du patys efektyviausi. Šlaunų raumenims labiausiai tinka įvairūs pritūpimai, o norint kartu stiprinti ir sėdmenų raumenis vertėtų išbandyti skirtingus įtūpstus.

Prie kavos, 2016

prie-kavos